Predaj, montáž a servis robotických kosačiek

Robotické kosačky GARDENA sú vhodné na kosenie trávnikov okolo domov. Bez problémov kosia plochy až do 1300m2

Malé plochy

do 400m2
sklon plochy do 25%


Model R40Li 

Stredné plochy

do 700m2
​sklon plochy do 25%


Model R70Li

Veľké plochy

až do 1300m2
​sklon plochy až do 35%


Model SILENO+

 

Ako robotické kosačky fungujú? 

Jednoducho a prakticky! Kosačky neustále chodia krížom krážom po trávniku, pričom svojimi špeciálnymi žiletkami odsekávajú malinké kúsky stebiel trávy. Nezanechávajú na trávniku žiadne "fúzy" a čo je najlepšie - sú schopné kosiť každý deň, preto sa môžete pohodlne vystrieť a tešiť sa zo svojho permanentne upraveného trávnika. 

Čo v prípade, ak nemám rovný pozemok? 

Naše kosačky nie sú rozmaznané - nevadí im, ak máte trávnik trošku krivý. Hravo zvládnu sklon pozemku až do 25%. Ak máte sklon väčší, odporúčame kosačku SILENO+, ktorá zvláda sklony až do 35%. 

Nemôže sa mi kosačka poškodiť (napr. ak narazí, obleje sa vodou,...)?

Nie. Robotické kosačky sa neboja vody, pretože sú utesnené. A vy sa nemusíte báť jej, pretože má kopu rôznych senzorov, aby si sama omylom neublížila. Môžete tak zostať bez obáv o vaše deti, domácich miláčikov i kosačku samotnú. 

Čoho by som sa mal vyvarovať?

Pokiaľ máte na pozemku rôzne jamy, môže sa stať, že kosačke bude treba pomôcť. Ak je trávnik napríklad veľmi rozmočený, môže sa stať, že v takejto jame zapadne. Vtedy jej stačí trošku pomôcť a pokračuje ďalej, ako by sa nič nestalo. Pred inštalovaním kosačky preto odporúčame mať trávnik pekne vyrovnaný, aby sa podobné situácie nestávali. 

Nemusím sa obávať hluku?

Robotická kosačka GARDENA je poháňaná elektrickým motorom, ktorý je tichý. Môžete tak pokojne debatovať s kamarátmi na terase a kosačka vás nebude svojím zvukom vyrušovať. Je poháňaná akumulátormi, nevytvára teda žiadne emisie - a vy sa nemusíte obávať nepríjemného prekvapenia v podobe obláčika dymu s nepríjemný pachom namiesto vône grilovačky.

Chcel by som si zaobstarať robotickú kosačku. Aký je ďalší postup?

1. V prvom rade potrebujeme zmerať a vypočítať zatrávnenú plochu na pozemku, ktorú má kosačka kosiť. Podľa toho pre vás vyberieme tú najvhodnejšiu variantu. 

2. Kosačku dovezieme priamo k vám. Zároveň namontujeteme  búdku, kam si chodí oddýchnuť, aby mala dostatok energie na každé ďalšie kosenie.

3. Natiahneme káble (vyznačené červenou), ktoré jej slúžia ako hranica, po ktorú si má plniť svoju robotu.  Predsa by ste nechceli, aby vám pokosila kvietky a preto jej musíme "teritórium" vyhradiť.

4. Kosačku nastavíme tak, aby kosila len čase, v ktorom si želáte - napríklad v noci alebo v čase, keď ste v práci. 

Servis

Tak, ako každému elektrickému pomocníkovi v domácnosti, aj kosačke treba sem tam pozrieť pod kapotu. Preto pre vás zabezpečujeme záručný aj pozáručný servis robotických kosačiek GARDENA. 

 

Ak sa kosačka nebude dať opraviť na mieste, váš trávnik zostane aj tak pekný. Dočasne vám požičiame náhradu za servisovanú kosačku. 

V prípade potreby servisu volajte na telefónne číslo + 421 911 374 234.

Zazimovanie

Kosačka cez zimu nemá veľa práce. Ak nechcete, aby vám doma alebo v garáži cez zimu zaberala miesto,  ponúkame vám možnosť nechať kosačku prezimovať u nás. 

 

  • Kosačku prídeme zobrať
  • Nakomplet celú ju vyčistíme
  • Odložíme na zimný spánok
  • Na jar vám ju prídeme znova nainštalovať

 

Mám záujem o robotickú kosačku

Môžete nám zavolať na telefónne číslo: + 421 911 374 234 alebo napísať email na adresu: halmex@halmex.sk

Alebo vyplňte naledujúci dotazník a my sa vám ozveme.

Raz za čas vám pošleme email s tipmi do záhrady alebo s novinkami. Ak ich nebudete chcieť dostávať, môžete sa z newslettera hocikedy odhlásiť.

verify

* Tento údaj je povinný

 

Chceli by ste krajší trávnik? 
Prečítajte si o zakladaní trávnika