Žijeme záhradou

Predaj, montáž a servis robotických kosačiek

 

Ako robotické kosačky fungujú? 

Jednoducho a prakticky! Kosačky neustále chodia krížom krážom po trávniku, pričom svojimi špeciálnymi žiletkami odsekávajú malinké kúsky stebiel trávy. Nezanechávajú na trávniku žiadne "fúzy" a čo je najlepšie - sú schopné kosiť každý deň, preto sa môžete pohodlne vystrieť a tešiť sa zo svojho permanentne upraveného trávnika. 

  • Čo v prípade, ak nemám rovný pozemok? 

Naše kosačky nie sú rozmaznané - nevadí im, ak máte trávnik trošku krivý. Hravo zvládnu sklon pozemku až do 25%. Ak máte sklon väčší, odporúčame kosačku SILENO+, ktorá zvláda sklony až do 35%. 

  • Nemôže sa mi kosačka poškodiť (napr. ak narazí, obleje sa vodou,...)?

Nie. Robotické kosačky sa neboja vody, pretože sú utesnené. A vy sa nemusíte báť jej, pretože má kopu rôznych senzorov, aby si sama omylom neublížila. Môžete tak zostať bez obáv o vaše deti, domácich miláčikov i kosačku samotnú. 

  • Čoho by som sa mal vyvarovať?

Pokiaľ máte na pozemku rôzne jamy, môže sa stať, že kosačke bude treba pomôcť. Ak je trávnik napríklad veľmi rozmočený, môže sa stať, že v takejto jame zapadne. Vtedy jej stačí trošku pomôcť a pokračuje ďalej, ako by sa nič nestalo. Pred inštalovaním kosačky preto odporúčame mať trávnik pekne vyrovnaný, aby sa podobné situácie nestávali. 

  • Nemusím sa obávať hluku?

Robotická kosačka GARDENA je poháňaná elektrickým motorom, ktorý je tichý. Môžete tak pokojne debatovať s kamarátmi na terase a kosačka vás nebude svojím zvukom vyrušovať. Je poháňaná akumulátormi, nevytvára teda žiadne emisie - a vy sa nemusíte obávať nepríjemného prekvapenia v podobe obláčika dymu s nepríjemný pachom namiesto vône grilovačky.

Chcel by som si zaobstarať robotickú kosačku. Aký je ďalší postup?

1. V prvom rade potrebujeme zmerať a vypočítať zatrávnenú
plochu na pozemku, ktorú má kosačka kosiť.

Podľa toho pre vás vyberieme tú najvhodnejšiu variantu. 

2. Kosačku dovezieme priamo k vám.
Zároveň namontujeteme  búdku, kam si chodí oddýchnuť,
aby mala dostatok energie na každé ďalšie kosenie.

3. Natiahneme káble (vyznačené červenou), ktoré jej slúžia ako hranica,
po ktorú si má plniť svoju robotu.  Predsa by ste nechceli, 
aby vám pokosila kvietky a preto jej musíme "teritórium" vyhradiť.

4. Kosačku nastavíme tak, aby kosila len čase,
v ktorom si želáte - napríklad v noci alebo v čase, keď ste v práci. 

Servis

Tak, ako každému elektrickému pomocníkovi v domácnosti, aj kosačke treba sem tam pozrieť pod kapotu. Preto pre vás zabezpečujeme záručný aj pozáručný servis robotických kosačiek GARDENA. 

 

Ak sa kosačka nebude dať opraviť na mieste, váš trávnik zostane aj tak pekný. Dočasne vám požičiame náhradu za servisovanú kosačku. 

V prípade potreby servisu volajte na telefónne číslo + 421 911 374 234.

Zazimovanie

Kosačka cez zimu nemá veľa práce. Ak nechcete, aby vám doma alebo v garáži cez zimu zaberala miesto,  ponúkame vám možnosť nechať kosačku prezimovať u nás. 

 

  • Kosačku prídeme zobrať
  • Nakomplet celú ju vyčistíme
  • Odložíme na zimný spánok
  • Na jar vám ju prídeme znova nainštalovať

 

Zavolajte si pre viac informácii
+421 911 374 234

 

 

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Kliknutím na odkaz zároveň prehlasujete, že ak máte menej ako 16 rokov, tak ste požiadal/a svojho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním vašich osobných údajov. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.